Перемогти рак до його появи: чому варто проходити профілактичний онкоскринінг

Якщо нічого людину не турбує – це не означає, що в її організмі не відбувається ніяких серйозних змін. Існує група дуже небезпечних захворювань – злоякісні новоутворення, які часто страшні тим, що виникають і ростуть непомітно для людини, і дають про себе знати вже тоді, коли медицина безсила. Не пропустити пухлину на ранній стадії та вчасно вжити необхідних заходів можна за допомогою профілактичного онкоскринінгу.
Як розповів директор Житомирського онкодиспансеру Ігор Сабадаш, онкоскринінг — це набір медичних обстежень, спрямованих на виявлення раку ще до появи симптомів.
«Онкологічний скринінг — це регулярне обстеження здорових людей без симптомів для виявлення раку на ранніх стадіях. Онкоскринінг проводиться профілактично. Це дозволяє виявити рак на початкових етапах, що зменшує ймовірність розвитку метастазів. У таких випадках у пацієнтів збільшуються шанси на ефективне лікування та повне подолання онкозахворювання», - зазначив лікар.
До скринінгових тестів відносяться: лікарське опитування і огляд; лабораторні аналізи; медичні обстеження, які дозволяють отримати зображення внутрішніх органів; генетичні дослідження, спрямовані на виявлення мутацій, які можуть призводити до розвитку пухлин.
Онкоскринінг для чоловіків включає аналіз на ПСА – тест на простат-специфічний антиген для виявлення раку простати, рекомендовано робити щорічно чоловікам 50+ років або 45+ при підвищеному ризику; низькодозова КТ легень – скринінг для курців або людей, які курили раніше, у віці 50+ років для виявлення раку легень; обстеження шкіри – особливо для чоловіків, які багато часу проводять на сонці або мають спадкову схильність до раку шкіри.
Онкоскринінг для жінок включає мамографію – рентген молочних залоз для виявлення раку грудей, рекомендована робити щорічно жінкам 40+ років або раніше при високому ризику; ПАП-тест і ВПЛ-тест – для виявлення раку шийки матки, рекомендовані кожні 3-5 років для жінок від 21 до 65 років; УЗД органів малого тазу – обстеження для виявлення аномалій яєчників і матки, рекомендоване при симптомах або факторах ризику.
Також, окрім вищевказаних обстежень, і чоловікам, і жінкам необхідно регулярно проходити такі дослідження, як езофагогастроскопія (для виявлення раку стравоходу, шлунка), колоноскопію (для виявлення колоректального раку), УЗД органів черевної порожнини, нирок і щитоподібної залози.
Основною причиною виявлення онкопроцесу на II-III і IV стадіях – є відмова населення від проходження своєчасних профоглядів. Дуже часто люди не проходять їх по 5 – 10 і більше років.
«У наші дні онкологія молодшає, тому молодим людям також не варто забувати про періодичний похід до лікарів. Не треба, звичайно, при найменшому нездужанні кидатися в паніку з криками «Боже, в мене рак!». А розумно підходити до цього питання – йти на консультацію до фахівця і проходити необхідне обстеження. Кожній людині варто взяти профілактику за норму. Будь-яке захворювання легше запобігти, ніж лікувати», - відмітив лікар.
Важливо пам’ятати: якщо помітили будь-які зміни у своєму здоров’ї – негайно зверніться до свого сімейного лікаря чи терапевта. Він спрямує на відповідні обстеження чи до вузького спеціаліста.
Нагадаємо, записатись на консультацію до лікаря Житомирського обласного онкодиспансеру можна на сайті закладу або зателефонувати з 09-00 до 16-00 до реєстратури закладу за номерами телефонів: +38 (0412) 43-42-09, +38 (068) 98-77-834, +38 (098) 319-36-43. Для відвідування лікаря-онколога потрібне електронне направлення.
Онкопрофогляд – правильний підхід до свого здоров’я!
Поділитися:
Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування
Дивитись більше:
05.12.2024
Сухачова Світлана Миколаївна - лікар – терапевт Шевчук Оксана Федорівна - лікар – терапевт, лікар – ендокринолог...
05.12.2024
Якщо нічого людину не турбує – це не означає, що в її організмі не відбувається ніяких серйозних змін. Існує група дуже...
03.12.2024
Інформуємо Вас, що в рамках впровадження проєкту зараз триває онлайн опитування серед мешканців Овруцької громади...
27.11.2024
Державна служба з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Житомирській області на виконання п. 4.26 Положення...
Рецепція:
Гаряча лінія:
Рецепція (стаціонар):
Приймальна директора:
Відділення екстреної медичної допомоги:
Адреса:
КНП "ОВРУЦЬКА МІСЬКА ЛІКАРНЯ" 11104, Україна, Житомирська обл., м. Овруч, вул. Тараса Шевченка, 106
КНП "Овруцька міська лікарня" Овруцької міської ради:
GPS: 51.332881898479, 28.80618127773
Графік роботи:
пн-нд - цілодобово

КНП "Овруцька міська лікарня" Овруцької міської ради

КНП "Овруцька міська лікарня" Овруцької міської ради